Additional information
| Weight | 9.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.8 × 10.1 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 10.10 X 36.75 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614855866 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLUED |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | NO |
| stock_color | WOOD |
| other_features | MIDAS EXTENDED CHOKES, |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 8 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 20 |
| part_number | 018709604 |
| Brand |




Reviews
There are no reviews yet.