Description
FEATURES-Caliber: .22 Long Rifle-Barrel: 19-3/8″-Twist: 1:16″-Walnut Stock-Satin Nickel Receiver-Overall Length: 37″-Weight: 5 lbs 3 oz
FEATURES-Caliber: .22 Long Rifle-Barrel: 19-3/8″-Twist: 1:16″-Walnut Stock-Satin Nickel Receiver-Overall Length: 37″-Weight: 5 lbs 3 oz
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 9.4 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 9.40 X 50.00 |
| sights | Y |
| upc | 023614736592 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BI-TONE |
| weight_in_pounds | 5.18 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | TUBULAR MAGAZINE STOCK FEED, |
| detachable_magazine | N |
| magazine_capacity | 10.0000 |
| overall_length_in_inches | 37.0000 |
| barrel_length_in_inches | 19.4000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16" |
| type_action | SEMI-AUTOMATIC |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 021023102 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.