Additional information
| Weight | 6.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45.8 × 7.3 × 3 in |
| dimension | 3.00 X 7.25 X 45.75 |
| sights | N |
| upc | 023614856993 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 6.2 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | GLOSS AAAA MAPLE STOCK WITH |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 10.0000 |
| overall_length_in_inches | 40.2500 |
| barrel_length_in_inches | 22.0000 |
| stock_material | MAPLE |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 025256202 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.