Description
FEATURES:-Caliber: 6.5 Creedmoor-Barrel: 20″-Twist: 1:8″-Walnut stock-4 round capacity
FEATURES:-Caliber: 6.5 Creedmoor-Barrel: 20″-Twist: 1:8″-Walnut stock-4 round capacity
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.3 × 7.9 × 3.4 in |
| dimension | 3.35 X 7.90 X 50.25 |
| sights | Y |
| upc | 023614741541 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | Y |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BI-TONE |
| weight_in_pounds | 6.8 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | AIRCRAFT-GRADE ALLOY REC'R, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 4.0000 |
| overall_length_in_inches | 40.0000 |
| barrel_length_in_inches | 20.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | STAINLESS |
| rate_of_twist | 1:8" |
| type_action | LEVER |
| caliber | 6.5 CREEDMOOR |
| part_number | 034018182 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.