Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.9 × 7.4 × 3.3 in |
| dimension | 3.25 X 7.45 X 53.95 |
| sights | N |
| upc | 023614852575 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | Y |
| checkering | N |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BRONZE |
| weight_in_pounds | 7.7 |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | FREE FLOATING,TARGET CROWN BBL |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 4.0000 |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | CERAKOTE |
| rate_of_twist | 1:8" |
| type_action | BOLT |
| caliber | 6.5 CREEDMOOR |
| part_number | 035556282 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.