Additional information
| Weight | 8.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.9 × 10.9 × 4.1 in |
| dimension | 4.15 X 10.85 X 29.95 |
| detachable_magazine | Y |
| upc | 713440970993 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | N |
| type_of_rifle | MODERN SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLACK |
| weight_in_pounds | 6.45 |
| stock_color | BLACK |
| sights | Y |
| hinged_floorplate | N |
| magazine_capacity | 22.0000 |
| no_sale_to_oregon | NO SALE TO OREGON |
| overall_length_in_inches | 38.8000 |
| barrel_length_in_inches | 16.3000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:15" |
| type_action | SEMI-AUTOMATIC |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| other_features | ADJUSTABLE FLIP-UP SIGHTS |
| no_sale_to_illinois_pica | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| no_direct_ship_to_washington | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| no_direct_ship_to_rhode_island | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| part_number | 4150013 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.