Description
FEATURES:Caliber.22 Long RifleActionBoltMagazine Capacity5 roundsStock MaterialWalnutStock ColorWoodMetal FinishBluedMetal ColorBluedWeight6.4lbsOverall Length36″Barrel Length20″
FEATURES:Caliber.22 Long RifleActionBoltMagazine Capacity5 roundsStock MaterialWalnutStock ColorWoodMetal FinishBluedMetal ColorBluedWeight6.4lbsOverall Length36″Barrel Length20″
| Weight | 9.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.4 × 11.1 × 4.5 in |
| dimension | 4.50 X 11.15 X 46.45 |
| sights | N |
| upc | 4046654105162 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 6.4 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | HEAVY BARREL, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 37.8000 |
| barrel_length_in_inches | 20.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16.5" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 014527 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.