Description
FEATURES:-Maxima Red Carbon-Fletched 2″ Blazer Vanes-Size: 350-9.4gr/inch-6/pack
FEATURES:-Maxima Red Carbon-Fletched 2″ Blazer Vanes-Size: 350-9.4gr/inch-6/pack
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 3.6 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.60 X 32.45 |
| material | HIGH TECH CARBON |
| color | BLACK/RED |
| straightness_factor_plus | 0.0025" |
| weight_tolerance_plus | 1.0 GR |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 9.8 GRAINS/INCH |
| diameter | 0.272" OD |
| other_features | DYNAMIC SPINE CONTROL USES |
| upc | 044734508715 |
| part_number | 50871 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.