Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 3.6 × 3.3 in |
| dimension | 3.25 X 3.55 X 14.70 |
| target_turrets | N |
| upc | 000381005304 |
| includes_rings | N |
| locking_turrets | N |
| side_parallex_adj | N |
| type_of_reticle | BALLISTIC E3 |
| lens_caps_included | N |
| adj_parallax | N |
| type_of_scope | RIFLE |
| front_lens_in_mm | 40.0000 |
| length_in_inches | 11.7000 |
| weight_in_ounces | 17.6000 |
| finish | BLACK MATTE |
| field_of_view_at_100_yards | 52-10.5 |
| tube_diameter | 1" |
| power | 2-10 |
| part_number | 200530 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.