Description
FEATURES-1″-Medium height-Gloss black finish-Solid steel rings, ideal for hunting-Pos-Align Inserts offer tremendous gripping power & durability & will not damage the scope finish-Works with Weaver-style bases
FEATURES-1″-Medium height-Gloss black finish-Solid steel rings, ideal for hunting-Pos-Align Inserts offer tremendous gripping power & durability & will not damage the scope finish-Works with Weaver-style bases
| Weight | 0.305 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 2.6 in |
| dimension | 0.85 X 2.60 X 7.70 |
| product_type | WEAVER STYLE |
| finish | BLUED-POLISHED |
| tube_size | 1" |
| material | STEEL |
| upc | 000381205209 |
| part_number | 420520C |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.