Description
FEATURES-Fits most large frame autos with 4″ – 4.5″ barrels (Hi-Point Standard)-Ambidextrous clip & belt loop-Wear-resistant/scratch resistant inner lining-Multiple carry options-Clam shell packaging
$26.99
BLACK LRG FRM AUTO 4-4.5″ BBL
107 in stock
FEATURES-Fits most large frame autos with 4″ – 4.5″ barrels (Hi-Point Standard)-Ambidextrous clip & belt loop-Wear-resistant/scratch resistant inner lining-Multiple carry options-Clam shell packaging
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.4 × 7.9 × 2.1 in |
| dimension | 2.15 X 7.85 X 13.40 |
| product_type | OUTSIDE WAISTBAND |
| application | LARGE FRAME AUTO W/4-4.5" BBL |
| material | NYLON |
| color | BLACK |
| mfg_size | FSN-31 |
| right_hand | N |
| left_hand | N |
| ambidextrous | Y |
| other_features | HIGH POINT STANDARD |
| upc | 672352619317 |
| part_number | FSN31 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.