Description
FEATURES-Rail section is made of Lightweight Impact Resistant Polymer-Made to the mil-standard 1913 picatinny arsenal specs-Features a snag resistant design, while retaining Mil-standards-M-Lok® compatible-3″
FEATURES-Rail section is made of Lightweight Impact Resistant Polymer-Made to the mil-standard 1913 picatinny arsenal specs-Features a snag resistant design, while retaining Mil-standards-M-Lok® compatible-3″
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 4.5 × 0.9 in |
| dimension | 0.90 X 4.50 X 3.45 |
| product_type | RAIL SECTION/M-LOK |
| size | 3" RAIL |
| material | NYLON |
| ar-15_accessory | Y |
| upc | 812526021571 |
| part_number | BCM-MCMR-1913-N3-BLK |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.